Nejdůležitější je vědět proč.

Na začátku tvorby každého webu si řada tvůrců snaží odpovědět na otázky "co má na webu být" a "jak to tam má být". Řeší otázku obsahu a designu, ale to není to hlavní.

Nejdůležitější je promyslet si, jaký přínos bude mít stránka pro návštěvníka.

Je třeba znát svou konkurenci.

Internet je agresivní místo. Konkurenční tlak je znát. Zákazníci odcházejí kvůli mnohem méně znatelným výhodám než v reálném životě.

Nejste na vysoké pozici v Google? Stránky se načítají pomalu? Nenašli u Vás informaci, kterou hledali? Může Vás to stát zákazníky.

Profesionální výroba webu je o prototypech, jednoduchých částech celku. Neustálém testování. Hledání chyb. Zkoušení jiných možností. Nacházení toho nejlepšího.

Vytvořené prototypy testuji na reálných osobách. A to zejména na studentech a starších lidech. Obě tyto skupiny jsou velmi specifické a jsou schopny úžasného feedbacku.

Minisite je jednoduchá stránka, která slouží k prezentaci. Jejím hlavním cílem je zaujmout. Nedochází u ní k tak časté aktualizaci obsahu, je technologicky vytvářená jako statická stránka. Její výroba je výrazně rychlejší a tudíž levnější.

Pokud toužíte stránku si upravovat sám, je nutné použít redakční systém. Výroba takového řešení je oproti minisite výrazně pomalejší a náročnější.

Web je jako stříhání trávy. Musí se neustále upravovat. Pokud to neděláte pravidelně, přeroste Vám přes hlavu.

Co vše je třeba mít pod kontrolou?

Nalezitelnost stránek.

Musíte být snadno vyhledatelní na Googlu a Seznamu.

Dostupnost a rychlost stránek.

Pokud se stránka nenačte do sekundy, třetina návštěvníků odchází. Nenačte-li se do tří sekund, 70% návštěv ji neuvidí. Přejde jinam.

Jednoduchost a srozumitelnost.

Čím jednodušeji informaci předáte, tím větší dopad bude mít. Text č. email dlouhý 80 znaků si přečtou všichni, 460 znaků jen polovina. Nestrukturovaný text téměř nikdo nečte.

Zaháčkovat si zákazníky.

Nejlepší zákazník je vracející se zákazník. Nejenže zajišťuje tržby, ale může Vás i doporučit, což je ta nejlepší reklama, která existuje. Možností jak "zaháčkovat" klienta je celá řada. Jedna z levných a efektivních možností, jsou sociální sítě.

Získávání nových zákazníků.

Metod, jak zvýšit množství oslovovaných zákazníků, je celá řada. Jedna z nejpoužívanějších je reklama od Googlu.

Učení se novým věcem.

Web se mění den ze dne. Je třeba sledovat řadu trendů a držet se postupů. Mnohdy se může zdát, že intuitivně, bez cizí pomoci, může člověk dorazit ke správnému cíli. Tato myšlenka je však lichá.

Dělat věci správně je důležitější než kdy dřív. Raději je nedělat, než do toho jít jen napůl.

Připravte se, že bude třeba se řadu věcí neustále učit. To co funguje dnes, může být a i bude zítra jinak. Web je chaos. Ale s tím Vám mohu pomoci.

Čas a zdroje.

Připravte se, že to nebude hned. Správné věci si žádají čas a finance. Práci balíčkuji. Je to nejlepší způsob, jak se Vám plně věnovat, využít efektivně vlastní čas a Vaše zdroje. Můj aktuální ceník lze vždy nalézt na adrese sablatura.info/ceny. Každý klient má pro mě stejnou prioritu.

Pár návrhů, co můžete právě teď udělat, aby byl Váš web lepší. Některé jsou v angličtině, ale není třeba rozumět, stačí se rozhlížet.

  1. Projít si designové vzory a udělat si přehled, co a jak se dělá a aktuálně používá. Nejužitečnější je Twitter BootstrapGoogle Material Design.
  2. Podívat se na stránky, od kterých všichni kopírují a opisují. Těmi jsou dlouhodobě apple.com a částečně microsoft.com. Pozorujte, co funguje a co je jejich cílem.
  3. Přečtěte si, jak psát pro web.

Pokud by Vám to nestačilo, udělejte si rychlý přehled, co vše znamená tvorba webu hackdesign.org